Sprzedając bądź wynajmując nieruchomość często pojawia się dylemat czy zająć się tym we własnym zakresie czy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego biura nieruchomości.

 

     Na co dzień w naszej pracy spotykamy się z Klientami, którzy z dużą rezerwą traktują zawód pośrednika nieruchomości, bądź też niepewnie podchodzą do oferowanych przez nas usług. Niestety, polski rynek nieruchomości nie jest tak rozwinięty jak w krajach zachodnich, gdzie to większość transakcji odbywa się poprzez profesjonalne biura nieruchomości, które poprowadzą Właściciela przez często niełatwą drogę sprzedaży/wynajmu nieruchomości. Tam nasz zawód uważany jest za prestiżowy i bardzo odpowiedzialny, choćby z tego względu, że Właściciel zawierza nam, i niejako, przekazuje w nasze ręce, swoją nieruchomość, ufając jednocześnie, że transakcja przebiegnie szybko, pomyślnie, a przede wszystkim bezpiecznie. W Polsce niestety, wciąż w ogólnej opinii o działaniu biur nieruchomości, pojawia się chęć szybkiego i wydawać by się mogło, łatwego zysku.

    

     Jako pośrednicy staramy się walczyć z tym utartym stereotypem, pokazując naszą pracą i codziennym zaangażowaniem, że praca pośrednika to niezwykła odpowiedzialność, wiedza, na bieżąco uzupełniana, i przede wszystkim bezpieczeństwo oraz dbanie o interesy Klientów, którzy to w nasze ręce „oddali” swoją nieruchomość.

     Zachęcamy do skorzystania z pomocy Biura nieruchomości przy sprzedaży bądź wynajmie, ponieważ gwarantuje to :

  1. bezpieczeństwo – naszym obowiązkiem, przed każdą transakcją jest sprawdzenie nie tylko stanu prawnego nieruchomości, ale również weryfikacja danych Właściciela, bądź osoby, która na podstawie pełnomocnictwa, może daną nieruchomością rozporządzać. Tym samym oferty proponowane naszym Klientom są pewne i sprawdzone. Zawsze służymy radą i pomocą na każdym etapie transakcji. Pomożemy także w skompletowaniu i uporządkowaniu stanu prawnego nieruchomości.

  2. doświadczenie – warto zaufać firmie, która istnieje w branży nieruchomości już od co najmniej kilku lat. Wtedy można mieć pewność, że ma nie tylko wykwalifikowanych ale także doświadczonych pracowników, którzy dzięki swojej wiedzy będą mogli wesprzeć nas zarówno radą jak również skutecznością w działaniu.

  3. oszczędność czasu – przy sprzedaży bądź wynajmie nieruchomości wszelkie zapytania, kierowane są bezpośrednio do pośrednika, który udziela zainteresowanemu Klientowi najbardziej szczegółowych i wyczerpujących informacji. Również sama prezentacja, jeżeli posiadamy do danej nieruchomości klucze, może odbyć się bez udziału Właściciela. Cenimy Państwa czas!

  4. znajomość rynku - pracując w zawodzie od ponad 10 lat, mamy świadomość tego, że często podchodzicie Państwo bardzo emocjonalnie do kwestii sprzedaży swoich nieruchomości. Nic w tym dziwnego, w końcu często są to domy czy mieszkania, w których się wychowaliście, do których macie wielki sentyment. Stąd też wynika często odmienne postrzeganie przez Klienta oraz pośrednika - wartości danej nieruchomości. Coś, co jest dla Państwa cenne emocjonalnie, przekładacie również na wartość materialną – co często nie odzwierciedla stanu faktycznego. Zadaniem pośrednika jest nie tylko doradztwo Właścicielowi, ale także, przede wszystkim, realne spojrzenie na daną nieruchomość pod względem ceny, lokalizacji, stanu mieszkania itp. Dzięki naszemu doświadczeniu orientujemy się w specyfice lokalnego rynku nieruchomości – znamy jego wady i zalety. Wiemy, jakie są realne ceny sprzedaży bądź wynajmu, a nieruchomości oceniamy mając na względzie wszelkie kwestie, które będą pomocne przy transakcji. Wiemy też, czego poszukują Klienci, więc potrafimy sporządzić ofertę w taki sposób, aby ją szybko i z zyskiem sprzedać.

  5. skuteczną i efektywną reklamę – wiadomym jest, że aby sprzedać dany produkt trzeba się aktywnie i przede wszystkim dobrze reklamować. My reklamujemy Państwu nasze usługi, ale produktem, przy sprzedaży którego pośredniczymy, są Państwa nieruchomości. Nie możemy sobie pozwolić na słabą reklamę, dlatego też staramy się, aby oferty, sporządzone z dokładnością i starannością, był szeroko reklamowane i trafiały do jak największego grona odbiorców. Im więcej potencjalnych nabywców zauważy daną ofertę, tym większe prawdopodobieństwo, że transakcja zostanie sfinalizowana w krótkim czasie. Idąc z duchem czasu, współczesna reklama to nie tylko banery na nieruchomościach, czy korzystanie z branżowych portali ogłoszeniowych, to także social media mi.in. Facebook, gdzie na profilu internetowym Biura publikowane są oferty nieruchomości. Również strona internetowa Biura to narzędzie nie tylko reklamy, ale także komunikacji z Klientami.

  6. pomoc przy załatwianiu spraw urzędowych – przy transakcji sprzedaży nieruchomości często konieczny jest kontakt z Urzędem Miasta, Spółdzielnią, gminą, sądem itd. Zebranie wymaganych dokumentów może zajmować Państwa czas i potrwać kilka dni. Można załatwienie tych formalności zlecić pracownikom Biura, udzielając im odpowiedniego pełnomocnictwa.

     Czy to w sprzedaży, czy też w wynajmie nieruchomości, pośrednik ma za zadanie przeprowadzić Państwa przez całą drogę transakcji, aż do szczęśliwego zakończenia czyli finalizacji.

 

     Zależy nam nie tylko na Państwa zadowoleniu, ale także na własnej satysfakcji z wykonywanej pracy. Niestraszne nam negocjacje cenowe, czy wizyty w urzędach celem kompletowania dokumentów do transakcji. Współpracując z nami mogą Państwo liczyć także na wsparcie notariusza, radcy prawnego, adwokata czy pośrednika kredytowego.

 

                                                                                                                                                  Zapraszamy!